Drodzy!

W Hodyszewie trwają przygotowania do uroczystych obchodów 30. ROCZNICY KORONACJI wizerunku Matki Bożej Pojednania, Królowej Podlasia.
Już w poniedziałek 23 sierpnia w sanktuarium hodyszewskim będzie miało miejsce spotkanie modlitewne transmitowane od godz. 18.00 przez Radio Maryja oraz TV Trwam.

W programie m. in.:

  • 18.20 – audycja słowno-muzyczna przygotowana przez młodzież parafii hodyszewskiej pw. Wniebowzięcia NMP;
  • 18.40 – kilka informacji o sanktuarium i kulcie Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie;
  • 18.45 – Msza św. koncelebrowana, której przewodniczyć będzie ks. abp Henryk Hoser SAC;
  • 20.20 – modlitwa różańcowa;
  • 21.00 – Apel Jasnogórski, który poprowadzi ks. wiceprowincjał Czesław Parzyszek,
    a po nim „Rozmowy niedokończone” RM na temat: „Sanktuarium Matki Bożej Pojednania, Królowej Podlasia, w dziejach Podlasia i Ojczyzny”.
    W programie wezmą udział: ks. kan. Franciszek Wróblewski (ojciec duchowny diecezji łomżyńskiej), Marek Kaczyński (wójt gminy Nowe Piekuty, poseł III kadencji Sejmu RP), Krzysztof Jaworowski (wójt gminy Brańsk), Maria Żeszko (prezes oddziału białostockiego Wspólnoty Polskiej) oraz kustosz sanktuarium – ks. Jacek Koc SAC.
  • Transmisja zakończy się o godz. 23.45.

Numery telefonów do konsolety umożliwiającej bezpośredni udział w programie: (+48) 86 476 18 40 i (+48) 85 737 12 15.

Msza św. pod przewodnictwem J. Em. ks. kard. Franciszka MacharskiegoJak już wspominaliśmy, główne obchody przypadają na ostatni weekend miesiąca sierpnia.
W sobotę 28 sierpnia, u źródeł Krynicy zaplanowana jest uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J. Em. ks. kard. Franciszka Macharskiego, który 30 lat temu osobiście nałożył korony na wizerunek Matki Bożej Pojednania, Królowej Podlasia, w Hodyszewie.

Po czuwaniu modlitewnym, wierni powrócą w procesji do sanktuarium, gdzie kolejnej Mszy św. o północy będzie przewodniczył ks. bp Tadeusz Zawistowski, pasterz pomocniczy diecezji łomżyńskiej.

W niedzielę 29 sierpnia natomiast, o godz. 12.00, drugi biskup pomocniczy z Łomży – Tadeusz Bronakowski, poprowadzi uroczystą Eucharystię odpustową.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do włączenia się bezpośredniego lub duchowego w obchody rocznicowe koronacji wizerunku Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie!
Z naszej strony zapewniamy o pamięci w modlitwie za Współbraci i całą Rodzinę Pallotyńską, a także wszystkich Pielgrzymów, Dobroczyńców i Współpracowników!

A.I.D.G.!

Ks. Jacek Koc SAC, rektor wspólnoty i kustosz sanktuarium
wraz ze Współbraćmi i duszpasterzami
sanktuarium Królowej Podlasia